dniwlodawy2017

Language

Polish English German Russian
  • A-
  • A
  • A+

Rowerem z Wyryk do Holi

 

 

 

20 sierpnia 2012 r wyruszyła z Wyryk do Holi wycieczka rowerowa pod nazwą "Rowerkiem po zdrowie". Wycieczka zorganizowana przez Justynę i Mirosława Torbicz cieszyła się bardzo dużym zainteresowaniem.

Dzieci w wieku od 8 do 16 lat dzielnie pokonały trasę liczącą 18 km (w jedną stronę!) i z wielkim zainteresowaniem zwiedzając skansen wsłuchiwały się w opowieści snute przez Panią Alinę Karabowicz - opiekunkę Holeńskiego Skansenu. Największym zainteresowaniem cieszył się wiatrak – koźlak oraz chałupa pochodząca z Wyryk – Adampol, a więc z tej części wsi Wyryki, z której dzieci wyruszyły na wyprawę. Niezwykłe wrażenia wywarło na uczestnikach zwiedzanie cerkwi i opowieść o histrorii prawosławia w miejscu zamieszkania naszych przodków. W Holi spędzono ponad 5 godzin, oprócz zwiedzania były gry i zabawy oraz konkurs na najpiękniejszy plakat związany z tytułem wycieczki. Integracji grupy sprzyjał także wspólny posiłek – kiełbaski z grila.

    W wyprawie rowerowej uczestniczyła grupa 22 dzieci i 5 opiekunów.

    Wycieczka sprawiła dzieciom wiele radości, przybyły na nią doskonale wyposażone przez przezornych rodziców, pełne zapału i pozytywnej energii. Było to znakomite oderwanie od spędzanych w domu wakacji.

    Wycieczkę zorganizowano przy wsparciu finansowym Gminnej Komisji Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w Wyrykach.

W wycieczce uczestniczyli:

Jakub Sakowicz, Rafał Pierzchała, Wiktoria Daciuk, Karolina Czelej, Bartek Tadyniewicz, Kacper Pierzchała, Julia Filipek, Wojtek Biskup, Kasia Bloch, Kasia Manżuk, Hubert Tadyniewicz, Maciek Torbicz, Kinga Melańczuk, Maciek Grobelny, Dominika Bloch, Jakub Bukacki, Wiktoria Sulmińska, Martyna Sulmińska, Konrad Topolski, Kacper Topolski, Kuba Zyglewski i Magda Krysa.

Opiekunami byli: Agnieszka Melańczuk, Bernarda Grobelna, Grażyna Czelej oraz Justyna i Mirosław Torbicz.

doholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholidoholi

 

Multimedia - Filmy

  

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader
na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413
"Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" pod nazwą "Człowiek - Kultura - Środowisko Promocja Wsi Wyryki"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi