• Kategoria: Wydarzenia

Powiatowe dożynki w Hańsku

dozynki powiatowe hanskW dniu 2 września 2012 roku w Hańsku odbyły się dożynki powiatu włodawskiego. 

Uroczystość rozpoczęła msza święta odprawiona w Kościele parafialnym pod wezwaniem Św. Rajmunda w Hańsku.

Na dożynkach Gmina Wyryki reprezentowana była przez Panie z Wyryk i Zahajek, które przygotowały stoisko oraz zespół śpiewaczy Swańki.
W konkursie na najciekawsze stoisko gmina Wyryki zajęła bardzo dobre drugie miejsce, w tej konkurencji zwyciężyła Hanna. Dokładnie taka sama kolejność była w konkursie na najlepszą nalewkę.


W ciągu całego dnia podziwiano występy artystów i zespołów śpiewaczych, można było zobaczyć prezentację poszczególnych gmin, obejrzeć sprzęt rolniczy, przejechać się bryczką, uczestniczyć w wielu konkurencjach sportowych, kupić ludowe wyroby artystyczne oraz zasmakować regionalnych potraw.
O nieco późniejszej porze odbyły się wybory miss dożynek. Zwyciężyła mieszkanka Hańska Kolonii, a reprezentująca gminę Wyryki Daria Pilarska z Zahajek otrzymała wyróżnienie.
Na dożynkach mogliśmy spotkać wielu znajomych zarówno z Wyryk, jak i innych miejscowości naszej gminy. Korzystając ze słonecznej pogody wielu mieszkańców powiatu włodawskiego wybrało się na dożynki, które w tym roku odbywały się na placu przy Hańskiej OSP, placu, który był stale zapełniony przez przybyłych gości, chcących wspólnie spędzić czas podczas dorocznego święta plonów.

Zdjęcia: Kamil Gąsiorowski

/dozynki/dozynki/dozynki/dozynki/dozynki/dozynki

Szukaj po tagach: Hańsk, Powiatowe dożynki,