dniwlodawy2017

Language

Polish English German Russian
  • A-
  • A
  • A+

Swańki w Kazimierzu

 

Swańki z Wyryk w Kazimierzu Dolnym nad Wisłą na 47 Ogólnopolskim Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych

2 czerwca w malowniczej scenerii Muzeum Wsi Lubelskiej, pośród dworków i chat krytych strzechą, odbyły się 47 wojewódzkie eliminacje Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych. Jest to coroczne, tradycyjne święto folkloru Lubelszczyzny. Stanowi finał kilkunastu konkursów powiatowych, podczas którego wyłoniono reprezentację Lubelszczyzny do 47 Ogólnopolskiego Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych w Kazimierzu nad Wisłą.
Po eliminacjach powiatowych do udziału w Wojewódzkim Przeglądzie Festiwalu Kapel i Śpiewaków Ludowych zakwalifikowano następujących wykonawców z powiatu włodawskiego – „Jutrzenkę” z Dołhobród, „Brusowianki” ze Starego Brusa oraz „Swańki” z Wyryk.
W tym roku zespół "Swańki" jako jedyny reprezentował powiat włodawski i jako jedyny z Lubelszczyzny wystąpił w kategorii folklor rekonstruowany.
W 2013 roku w Festiwalu, który odbył się w dniach 28-30 czerwca, udział wzięło ponad 120 wykonawców z całej Polski (wystąpiło około 800 osób!). Dla Swaniek było to zupełnie nowe doświadczenie, choć jako debiutantki nie mogły liczyć na laury, to nie obyło się bez pochlebnych opinii czy też realizacji nagrań radiowych.

kazimierzakazimierzakazimierza

 

 

 

swankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierzswankikazimierz

Multimedia - Filmy

  

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader
na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413
"Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" pod nazwą "Człowiek - Kultura - Środowisko Promocja Wsi Wyryki"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi