• Kategoria: Wydarzenia

POLESKI FESTIWAL ANIELSKI 2014

poleski festiwal anielski 2014W dniach od 4 do 6 lipca odbędzie się Poleski Festiwal Anielski. Hasło tegorocznej uroczystości brzmi „Lubię Anioły”. 

W tym roku po raz pierwszy Festiwal zorganizowany zostanie w Lubieniu (gm. Wyryki). Autorami wydarzenia są Parafia Rzymskokatolicka w Lubieniu  i Stowarzyszenie Aktywności Obywatelskiej „Koalicja Kulturalna” w Wyrykach, współorganizatorami Starostwo Powiatowe we Włodawie i Zespół Szkół w Wyrykach.


    To już kolejna edycja Festiwalu. Wcześniej wydarzenie organizowano w okresie Bożonarodzeniowym i uroczystość obierała świąteczny charakter. Obecnie forma Festiwalu rozszerzyła się, tak, że anielski charakter uroczystości adresowany jest do każdej grupy wiekowej.
    Pierwszego dnia Festiwalu organizatorzy zapraszają na warsztaty rzeźbiarskie i Nocne Kino z Aniołami, gdzie w plenerze, w malowniczej scenerii lubieńskiej świątyni będzie można odnaleźć anioła ukrytego w drewnie, a w filmie odnaleźć anioła w drugim człowieku.  
Kolejny dzień uroczystości przepełniony będzie warsztatami lektorskimi i plastycznymi, a w godzinach popołudniowych będzie można wziąć udział w konferencji nt. „Mój anioł pójdzie przed tobą…” zaś wieczorem, w koncercie akustycznym zespołu „Porozumienie” będzie można posłuchać śpiewania i „gadania” o wartościach. Ostatni dzień Festiwalu przepełniony będzie radością wspólnego przebywania. Urozmaicony będzie grami, zabawami, a wszystko w otoczeniu jarmarku festiwalowego, gdzie zobaczyć i zakupić będzie można przeróżne wizerunki aniołów. Dodatkową atrakcją będzie prezentacja publikacji pt. „Wyryki. Śladem zapomnianych pieśni” i występy zespołów śpiewaczych z Wyryk – Echo i Swańki.
Duchowego wymiaru dla tej niecodziennej uroczystości doda sprawowana każdego dnia Eucharystia.
    Poleski Festiwal Anielski to uroczystość o charakterze religijnym i kulturalnym. Jej głównym celem jest integracja miejscowej społeczności wokół parafialnej świątyni i zwrócenie uwagi na Anioły jako Boży posłańcy, którzy strzegą na każdej ścieżce życia, a także zwrócenie uwagi na rodzinę – jako środowisko do właściwego wzrostu duchowego i społecznego każdej jednostki ludzkiej.

 

Szukaj po tagach: Poleski Festiwal Anielski,