dniwlodawy2017

Language

Polish English German Russian
  • A-
  • A
  • A+

Goście w naszej parafii

    Na zaproszenie księdza proboszcza Jarosława Sutryka do lubieńskiej parafii przybywają goście w nowy sposób głoszący ewngelię Chrystusa.
    2 lutego do parafii przybyli ks Mateusz Czubak i pani Patrycja Hurlak – aktorka, gwiazda telewizyjnych seriali, znana w świecie show biznesu.  Pani Patrycja dała bardzo osobiste świadectwa ukazujące jej trudną drogę do wiary w Jezusa Chrystusa. Otwarcie mówiła o swojej przeszłości bez Boga. Opisywała problemy ściśle połączone z niewłaściwym postępowaniem, aż do czasu "niezwykłych zbiegów okoliczności" prowadzących do nawrócenia. Po niedzielnej Eucharystii i usłyszanym świadectwie można było porozmawiać z panią Patrycją oraz zakupić książkę pt. "Nawrócona wiedźma". Książka napisana w formie wywiadu ukazuje trudną drogę Patrycji Hurlak na końcu której pojawiła się inna – nowa Patrycja – głęboko wierząca w Boga i żyjąca w zgodzie z wyznawaną wiarą i jej zasadami.
Natomiast 16 marca gościła w parafii siostra Amabilis ze zgromadzenia Sióstr Małych Misjonarek Miłosierdzia, od założyciela św. Alojzego Orione nazywanych Orionistkami. Siostry dziś obecne są we Włoszech, Brazylii, Chile, Argentynie, w Polsce a także w krajach misyjnych tj. Ukraina, Wybrzeże Kości Słoniowej, Kenia, Togo, Madagaskar czy Filipiny.
Na każdej z niedzielnych Eucharystii siostra Amabilis kierowała do zgromadzonych wiernych świadectwo. Mówiła o swoim doświadczeniu pracy misyjnej w miejscowości Learge w Kenii. Ukazywała przy tym trud życia i pracy w tamtejszych warunkach. Wskazywała jednocześnie na wielkie bogactwo jakim my dysponujemy w porównaniu z mieszkańcami czarnego lądu.
Wraz z siostrą Amabilis przybyła do nas młodziutka Dagmara – mieszkanka Kostomłotów, a studentka Uniwersytetu Humanistyczno – Przyrodniczego w Siedlcach. Dziewczyna opowiadała o tym, co wniosło w jej życie spotkanie sióstr Orionistek. Teraz, jako wolontariuszka współpracuje z siostrami w realizacji projektu "Ticket of mercy" (tzn. Bilet Miłosierdzia) promującego składanie dobrowolnych ofiar na dofinansowanie przyjazdu młodych ludzi z krajów misyjnych do Krakowa na Światowe Dni Młodzieży w 2016r. (szczegóły na stronie internetowej www.facebook.com/ticketofmercy oraz www.orionistki.pl ).
    Wszyscy zebrani na niedzielnych Mszach Świętych wsłuchiwali się w słowa Patrycji Hurlak, siostry Amabilis i Dagmary. Liczymy na to, że nowe formy ewangelizacji, które dotarły do naszej parafii przybliżą wiernych do Kościoła i ukażą wielkie Boże miłosierdzie oraz, że z usłyszanych słów każdy dla siebie wyciągnie wniosek.

Tekst J.T.

 

goscie2014goscie2014goscie2014goscie2014goscie2014

Multimedia - Filmy

  

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader
na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413
"Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" pod nazwą "Człowiek - Kultura - Środowisko Promocja Wsi Wyryki"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi