dniwlodawy2017

Language

Polish English German Russian
  • A-
  • A
  • A+

Parafianie pielgrzymują

parafianiepielgrzymuja

 

Ostatnimi czasy w lubieńskiej parafii obserwuje się duchowy wzrost. Dzieje się to m.in. za sprawą pielgrzymek, których inicjatorem jest proboszcz. Już wiosną grupa parafian wyruszyła w podróż do Ziemi Świętej, we wrześniu odbyła się Parafialna Piesza Pielgrzymka do Kodnia, pod koniec września pielgrzymka do Wilna, a na początku października pielgrzymka mężczyzn do Pratulina. W planach na bieżący rok jest jeszcze pielgrzymka na Jasną Górę. Nie zapominajmy także o wakacyjnym pielgrzymowaniu młodych do Sokółki, Leśnej Podlaskiej, Pratulina, Szwajcarii Podlaskiej, Serpelic czy do Grabarki.

Pielgrzymka, to spowodowana pobożnością podróż do miejsc świętych, otoczonych czcią ze względu na szczególne działanie w nim Boga. Podążając pielgrzymim szlakiem każdy pielgrzym kieruje się chęcią spełnienia w tymże miejscu określonych aktów religijnych, inaczej mówiąc, wiedziony jest chęcią obcowania z sacrum, oddając cześć Bogu i otwierania się na łaski.

Dlatego pielgrzymka nie jest zwykłą wycieczką, ponieważ pielgrzymka wpływa na kształtowanie religijnych i moralnych postaw jej uczestników.

Zachęcamy więc do pielgrzymowania, by postawy religijne i moralne świadczące o duchowym wzroście były widoczne w codzienności.

J.T

 

parafianiepielgrzymujaparafianiepielgrzymujaparafianiepielgrzymuja

Multimedia - Filmy

  

"Europejski Fundusz Rolny na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich:
Europa inwestująca w obszary wiejskie"
Strona internetowa współfinansowana ze środków Unii Europejskiej w ramach Osi 4 Leader
na operację z zakresu małych projektów w ramach działania 413
"Wdrażanie lokalnych strategii rozwoju" pod nazwą "Człowiek - Kultura - Środowisko Promocja Wsi Wyryki"
Program Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Instytucja Zarządzająca Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013
Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi