A+ A A-

  • Kategoria: Wydarzenia

Parafianie pielgrzymują

parafianie pielgrzymujaOstatnimi czasy w lubieńskiej parafii obserwuje się duchowy wzrost. Dzieje się to m.in. za sprawą pielgrzymek, których inicjatorem jest proboszcz. Już wiosną grupa parafian wyruszyła w podróż do Ziemi Świętej, we wrześniu odbyła się Parafialna Piesza Pielgrzymka do Kodnia, pod koniec września pielgrzymka do Wilna, a na początku października pielgrzymka mężczyzn do Pratulina. W planach na bieżący rok jest jeszcze pielgrzymka na Jasną Górę. Nie zapominajmy także o wakacyjnym pielgrzymowaniu młodych do Sokółki, Leśnej Podlaskiej, Pratulina, Szwajcarii Podlaskiej, Serpelic czy do Grabarki.

Pielgrzymka, to spowodowana pobożnością podróż do miejsc świętych, otoczonych czcią ze względu na szczególne działanie w nim Boga. Podążając pielgrzymim szlakiem każdy pielgrzym kieruje się chęcią spełnienia w tymże miejscu określonych aktów religijnych, inaczej mówiąc, wiedziony jest chęcią obcowania z sacrum, oddając cześć Bogu i otwierania się na łaski.

Dlatego pielgrzymka nie jest zwykłą wycieczką, ponieważ pielgrzymka wpływa na kształtowanie religijnych i moralnych postaw jej uczestników.

Zachęcamy więc do pielgrzymowania, by postawy religijne i moralne świadczące o duchowym wzroście były widoczne w codzienności.

J.T

 

/parafianiepielgrzymuja/parafianiepielgrzymuja/parafianiepielgrzymuja

Szukaj po tagach: parafia Lubień, pielgrzymka,