A+ A A-

  • Kategoria: Wydarzenia

Gminny Przegląd Kolędników i Grup Kolędniczych „W NIEBO GŁOSY!!!”

koledy2019mMając na uwadze rozwój tożsamości i przynależności do miejsca z którego pochodzimy oraz ogólne wychowanie do wartości i lokalnych tradycji serdecznie zachęcamy do wzięcia udziału w Gminnym Przeglądzie Kolędników i Grup Kolędniczych.

Powszechnie wiadomo, że na terenie naszej gminy żywe są tradycje kolędnicze. Każdego roku bowiem z tzw. gwiazdą wieś przemierzają kolędnicy, inni noszą szopkę, jeszcze inni to przebierańcy a niemal wszyscy śpiewają „Gloria, gloria in exelcis deo…”

Dlatego bardzo zależy nam na tym by zorganizować przegląd kolędników i grup kolędniczych, którzy tak jak każe nasze tradycja chodzą po domach i kolędują, tak zaprezentują się w ramach konkursu.

 

Do konkursu może przystąpić każdy – dzieci, młodzież, dorośli. Wystarczy, że z tradycyjnymi rekwizytami zaprezentowane zostaną dwie kolędy lub krótkie widowisko i do 4 stycznia zgłoszą swój udział w konkursie.

Zachęcamy zatem, by już w okresie Adwentu, jak każe tradycja, przygotowywać się do kolędowania, a w niedzielę Trzech Króli tj. 6 stycznia 2019 roku wziąć udział w konkursie, który odbędzie się w Bibliotece Inspiracji. O szczegółach będziemy informować za pośrednictwem internetu. A tych co z niego nie korzystają zawsze odsyłamy do Gminnej Biblioteki Publicznej w Wyrykach.

 

plakat koledy2019